7xxhem75tyschuaeyywv

TA 202 - škola psihoterapije

Postanite psihoterapeut transakcijske analize.

TA 202 je napredna edukacija iz područja transkacijske analize u trajanju od četiri godine. Osnovni cilj edukacije je obuka budućih psihoterapeuta.

Jedna godina programa uključuje 120 sati edukacije te po jedan individualan razgovor u trajanju 45 minuta u semestru. Program će se odvijati jednom mjesečno petkom od 17 do 21 sat i subotom od 9 do 17 sati.

Cijena uključuje:

Pisane materijale

Pristup materijalima na edukacijskom portalu Budi svoj

Osvježenja tijekom pauze

Ručak subotom

Selekcija polaznika

Selekcijski uvjeti su:

• Da osoba ima završenu TA 101 uvodnu radionicu ili je položila pismeni TA 101 ispit.
  • Da ima završen studij psihologije, medicine, socijalnog rada ili rehabilitacijske znanosti. U iznimnim slučajevima grupi se mogu priključiti i polaznici drugih profesija.

Selekcijska procedura će biti da budući polaznici:

• Pošalju CV i
  • Dogovore termin za kratki selekcijski intervju.

Prva godina napredne edukacije obuhvaća učenja o osnovnim konceptima transakcijske analize te njihovu primjenu na sebi.

Metode rada:

• Predavanja
  • Diskusije o konceptima
  • Iskustvene vježbe (individualno, u parovima, trijadama ili malim grupama)
  • Supervizija i diskusije o terapijskim vrpcama koje će studenti donositi na trening (od treće godine)
  • Gledanje video materijala koji su vezani uz temu radionice (filmovi, terapijske vrpce)
  • Pisani radovi (ispiti i eseji)
  • Individualne terapije u grupi

Tijekom napredne edukacije polaznici će biti obavezni sudjelovati u kontinuiranoj superviziji i individualnoj psihoterapiji.

Peta godina napredne edukacije je opcionalna, a njen je sadržaj isključivo priprema za CTA ispit koji se organizira u okviru Europske asocijacije Transakcijske analize (EATA)

Vrijeme i mjesto održavanja edukacije

Edukacija se održava petkom i subotom, jedan vikend mjesečno. Slijedi popis datuma održavanja edukacije za školsku godinu 2017/2018:

1. vikend - 22. i 23. rujan 2017.
2. vikend - 20. i 21. listopad 2017.
3. vikend - 17. i 18. studeni 2017.
4. vikend - 15. i 16. pronisac 2017.
5. vikend - 19. i 20. siječanj 2018.
6. vikend - 02. i 03. veljače 2018.
7. vikend - 16. i 17. ožujak 2018.
8. vikend - 20. i 21. travanj2018.
9. vikend - 18. i 19. svibanj 2018.
10. vikend - 15. i 16. lipanj 2018.

Edukacija se održava u Centru Budi svoj, Bauerova 19, Zagreb.

Jelena Vrsaljko

Jelena Vrsaljko je rođena 1973. u Zagrebu. Na Pravnom fakultetu, Studij za socijalni rad, diplomira 1997. godine.

Na Neuroenergetics – Internacionalnom institutu za Humanističku neurolingvističku psihologiju u Lancasteru 2006. godine certificirana je za trenera neurolingvističkog programiranja (NLP-a), trenera humanističkog smjera neurolingvističkog programiranja(HNLP-a) te coacha.

2015. godine polaže ispit iz transakcijske analize pri Europskoj asocijaciji transakcijskih analitičara i stječe naziv certificiranog psihoterapeuta (CTA).

2016. godine stječe naziv učitelja i supervizora transakcijske analize (PTSTA).

Tijekom posljednih 14 godina stekla je bogato iskustvo u radu s klijentima. Do danas kontinuirano sudjeluje na edukacijama iz područja psihoterapije i coachinga.

Svoje višegodišnje iskustvo vođenja treninga iz područja NLP‑a pretočila je u prvu knjigu hrvatskih autora iz tog područja “NLP—Uvod u osobni rast i razvoj“.

Članica je INHNLP-a, HNLPD-a, EATA-e i UTA-e, strukovnih udruga NLP trenera i psihoterapeuta transakcijske analize.

Direktorica je Centra za edukaciju i savjetovanje Budi svoj u okviru kojeg održava treninge iz područja transakcijske analize, NLP-a, soft skills treninge, radionice za roditelje i partnere te pruža usluge psihoterapije i savjetovanja.

Smatra da je osnova uspješnog roditeljstva, ostvarivanja u karijeri i ostvarivanja intimne veze rad na sebi, koji je osnova svih usluga koje pruža. Njena je životna misija „širenje autonomije“ te kroz svoj rad pomaže ljudima da se vrate k sebi.

Piše stručne i popularne članke za portale ordinacija.hr, roditelji.hr, klinfo.hr te tjednike i časopise Večernji list, Sensa, Story kids.

Udana je i majka male Tonke. Šestogodišnje dijete izvrstan je alibi za necenzurirano pokazivanje djeteta u sebi. Svoje slobodno vrijeme voli provoditi istražujući seoska gospodarstva u okolici Zagreba i šire, isprobavajući zajedno s mužem nove recepte, ludujući i igrajući se s Tonkom…. Jako voli planirati putovanja i putovati, igrati se, čitati, gledati dobre filmove, fotografirati i “sređivati” fotografije, družiti se s prijateljima, jedriti i skijati…

Mrzi tripice, hladetinu i komarce!